Zombie Rabbit Hunter

Mutované mrkve, mutovaní králíci všech ras, tvarů a druhů, jeden namakaný svalovec s kulometem... ach Bože, co všechno už musí recenzent snést?

Zombie Rabbit Hunter patří do oné (naštěstí již slábnoucí) vlny zombie her, vyvolané božskými Plants vs Zombies. Oproti nim ale “králíkům” chybí jeden zásadní atribut - HUMOR a ZÁBAVNOST. Ale pěkně popořádku...

Vaším hlavním posláním v každé úrovni je vymýtit určitý počet kusů jistého druhu králičích bestií a... a to je vlastně všechno. Jakmile se vám to v dané úrovni podaří, automaticky postupujete dál. Sice je zde více rozmanitých králičích potvor (zombie-králík obrovský, zombie-králík dynamit nesoucí apod.), jsou zde bonusy, ať už v podobě speciálních zbraní (bleskosvod, mina atd.) nebo štítu, králičími dírami můžete prolézat do jiných částí úrovně, ale to nic nezmění na tom, že hlavní námět je chudý a, buďme upřímní, nudný. Hra zkrátka nemá nic, čím by dlouhodobě zaujala. Žádné výrazné stupňování děje, žádné výrazné odměny...

Grafické zpracování také není nijak na výši, zaujalo  by možná tak před dvěma roky, dnes už jsou hráči zvyklí na něco trošku jiného a nezachrání to ani pokusy o oživení herního prostředí pomocí efektu deště apod. Hlavní hrdina vypadá jako umělecky nepovedená parodie na Ramba a nepřátelé? Darmo mluvit, jak jim se grafici pomstili. :-) Ke grafice ještě jedna informace související s hratelností. Výhled je tak omezený, že často ani nevíte, že na vás odněkud cosi běží. Ještě, že “Rambo” střílí na nepřátele automaticky.  Podobně je na tom i zvuk a hudba, prostě jako kdyby sem propadly z doby tak před dvěma lety. Hru neomluví ani to, že byla dělána na starší telefony s méně výkonným hardwarem - i na ně už vyšly lépe vypadající hry.

Po delším hraní tohoto titulu jsem si opravdu musel položit otázku “Co všechno už musí recenzent (a potažmo hráč sám) snést?” Za co už nás “donutí” vydavatelé zaplatit? O to je smutnější, že Digital Chocolate vždy bývala jistou zárukou dobře utracených peněz při koupi mobilních her. Doufejme, že toto byl jen jednorázový úlet.

Informace

  • Typ: Recenze
  • Žánr: akční
  • Vývojář: Digital Chocolate
  • Distributor: Digital Chocolate

Verdikt: Tato hra, přes veškerou snahu, nemá moc co nabídnout, pokud tedy nehledáte jednotvárnost a nudu.