Woozzle

Zábavná a chytlavá hra z českých luhů a hájů!

Ve dnešním přeplněném App Store, kde už člověk může narazit opravdu na všechno možné i nemožné, se nenápadná hříčka Woozzle, kterou mají na starosti čeští vývojáři z týmu Mugeaters, jeví jako malý zázrak. A to už jen svým pojetím, jenž vás vtáhne do bláznivého světa točících se kol a jezdících kuliček všech barev. Jak už jsem naznačil výše v perexu, Woozzle je velmi chytlavou hrou, která se nedávno dokonce vyšplhala mezi 25 nejstahovanějších her v českém App Store. Svým pojetím mi hodně připomínala stařičkou hru Logical, kterou si ti starší a zkušenější z vás možná měli tu čest zahrát na přístroji Amiga (kdo ne, ať mrkne třeba na server Youtube).

A co je samotnou náplní hry? V horní liště obrazovky se pohybují kuličky různých barev, kterými musíte naplnit kolečka. Jakmile jsou všechna kolečka naplněná požadovanou barvou, jedno ze šedesáti kol končí. Poté jste odměnění jednou ze tří hvězd, podle toho, jak rychle si s úrovní poradíte. A je nutno dodat, že přes počátečné levely pro „zelenáče“ se nejedná o jednoduchou hru. Některé úrovně vám zaberou i několik desítek minut. Samozřejmostí je i propojení se službou Game Center a 60 odměn v něm.


Ovšem nic není tak lehké, jak se zdá. Autoři místy hráčům hází pod nohy pořádně velké klacky. A proto se třeba objeví level, kde nevidíte cestičky jen kolečka, nebo mají jednotlivé tunely vždy určenou nějakou barvu, která jimi neprojde, level je prošpikován teleporty, šipkami, které určují směr, klapkami, které se zavírají po každé projeté kuličce a mění tak směry, speciální míchárny barev, kde si z dvou kuliček musíte namíchat novou barvu a mnohem více. Tímto se hra snaží nebýt stereotypní, což se jí ve výsledku i daří. Dobrou zprávou je i přislíbení editoru v dalších updatech, takže se herní doba později může několikanásobně prodloužit.

Potěší i velmi pěkná barevná grafika, využívající převážně přírodních a svěžích motivů, jakým džungle bezesporu je. Podpora retina displeje je poté už jen samozřejmostí. Mimochodem je skvělé vidět, že i v logické hře si někdo dal pořádně záležet na grafické stránce a jen tak ji neodbil, za co vývojářům patří pochvala. S grafickým motivem hry souvisí i hudební podklad – kromě zvuků pravého deštného pralesu se zde objevuje i devítka jemných melodií.

Suma sumárum, fanoušci originálních a chytlavých logických her by Woozzle rozhodně neměli minout. Přestože chybí širší možnosti spojené například s nějakou formou multiplayeru nebo výraznějším a větším obsahem, hratelnost je už i tak na dost vysoké úrovni a slibovaný editor vám hru jistě prodlouží o několik hodin navíc.

 

Informace

  • Typ: Recenze
  • Žánr: logické
  • Vývojář: Lukas Korba
  • Distributor:

Verdikt: Tak originální logickou oddechovou záležitost jsme tu již dlouho neměli. A ještě k tomu ze zlatých českých ručiček.