Liqua Pop

Pokud jste typ hráče, jenž usíná při „nudných“ přestřelkách, ale naopak mu mozek pracuje na plné obrátky při řešení všelijakých hlavolamů, rozhodně zbystřete. Liqua Pop přináší namísto nudných kostek nebo drahokamových řetězců zcela nové pojetí slévání stejnobarevných kapek rosy do sebe.

Všemi kapkami pohybujete jednouchým tažením jednoho prstu (hra bohužel nepodporuje multitouch) a pokud skombinujete alespoň čtyři malé kapičky, dostanete jednu velkou, kterou můžete zatřesením mobilu prasknout, nebo počkat, až to časový limit udělá za vás. A co je vlastně cílem hry? Lovením kapek pomůžete malé pestrobarevné žabičce dostat se až na vrchol ke kýžené kapce rosy.

Zdrojem veškeré zábavy je jednoduchý a důmyslný herní mechanismus, který vás svými barevnými kapkami doslova hypnotizuje a připoutá k displeji. Samozřejmě nechybí ani různé power-upy, které vám můžou pomoct, nebo naopak znepříjemnit celou hru. Bonusy jsou symbolizovány různými typy berušek uvězněných uvnitř kapky, podle kterých také poznáte, jestli se jedná o pomoc či spíše potíž. Za nejzajímavější berušky rozhodně považuji ty, které po výbuchu změní všechny okolní barvy ve stejnou (to se pak udělá megalomanská kapka), nebo naopak ty, jenž kapky kolem promění v balvany, nebo na chvíli vymažou všechny barvy, takže vlastně hrajete poslepu.

Mínusem je absence více herních režimů. Liqua Pop v základu nabízí pouze jeden jediný, ve kterém prostě procházíte sérii úrovní, přičemž se obtížnost postupně navyšuje. Nicméně jakmile se odemknou všechny bonusy, hra již nepřináší vůbec nic nového. Proto je vhodná spíše jen na krátkou zábavu při čekání na autobus nebo o přestávce ve škole. Snad by příští aktualizace mohly přinést nějaké výraznější změny, protože hra má opravdu velký potenciál.

Za svou šikovnost jste pochopitelně odměňováni body. Systém skóre nás však také příliš neohromil. Pro porovnání svých výsledků online se musíte propojit se svým účtem na Facebooku, místo toho, aby hra podporovala třeba OpenFeint a podobně. Lze chápat, že propojení s Facebookem zároveň pro vývojáře znamená reklamu, na druhou stranu si dovolím tvrdit, že pro mnoho iOS hráčů to není to pravé ořechové.

Co vás však na sto procent dostane, je úžasná barevná grafika. Pakliže má váš iMiláček  ve výbavě retina displej, tak se hra předvede na plný výkon a vy budete jen a jen slintat na krásně zpracovanou grafiku a efekty. Pochválit můžeme i příjemnou zvukovou stránku nabízející typické „cvrlikání“ přírody a nějaké ty efekty praskání kapek a podobně.
 

 Tato hra byla testována na telefonu iPhone zapůjčeného internetovým obchodem www.cesky-mobil.cz.

Informace

  • Typ: Recenze
  • Žánr: logické
  • Vývojář: iChromo
  • Distributor: Electronic Arts Inc

Verdikt: Liqua Pop je uklidňující a vizuálně nádhernou hrou. Bohužel absence více herních módů či pořádného řebříčku pro skóre hru zbytečně ubíjí. Snad se v brzké době hráči dočkají updatu.