Fight Night Champion

Vstupte s námi do virtuálního ringu a postavte se tváří v tvář největším legendám boxerského světa!

Vzrůstající popularita wrestlingu či MMA má za následek to, že se na box poslední dobou díváme čímdál tím méně. Naštěstí tady máme herní vývojáře, kteří nám ztracené chvilky boxu slušně vynahrazují. Toho se opět snaží využít společnost EA, která zmixovala do jedné hry jak legendární boxerská esa, tak i dnešní nadějné „zelenáče“ aspirující na titul. Fight Night Champion se nijak neliší od svých příbuzných z ostatních platforem, ale je výjimečný právě v tom, že iOS navštívil poprvé. Teď už jen počkat na zvonek ohlašující začátek kola a vzhůru do ringu.

Ačkoli mobilní verze nemá kompletní licenci jako ta konzolová, najdete zde asi dvacítku nabušených borců, přičemž nejvíce vám asi řeknou jména jako Ali, Tyson, De La Hoya či Hearns. Celá hra je samozřejmě postavena na několika herních režimech, mezi kterými rozhodně vyčnívá Legacy mód. Zde si můžete vytvořit svého vlastního boxera a z úplné nuly se vypracovat až na mistrovství světa.

Box je známý jako „lehká věda“, ovšem tohle bohužel nelze říct o ovládání. Na první pohled je velice jednoduché. Do stran se pohybujete pouhým nakláněním přístroje a o všelijaké rány se starají různé šmahy přes displej ve všech směrech. Bohužel dost dlouho trvá, než si na vše zvyknete, pakliže někdy vůbec. Přemýšlet uprostřed boje kam přesně šáhnout pro dosažení kýžené rány prostě v zápalu boje jde jen ztěžka.

Umělá inteligence obvykle spoléhá na neustálé úklony do stran, a nebo naopak jen tupě stojí, jakoby čekala, až přijde KO. Pakliže přeci jen budete mít na vlásku, během přestávek mezi jednotlivými koly si lze v ringu skrze minihry zdraví o něco málo doplnit. A kdyby vás nudila i hra proti počítači, nezapomněli autoři ani na multiplayer skrze bluetooth a wi-fi.

Pochválit rozhodně musíme grafickou stránku hry. Modely svalnatých boxerů jsou takřka dokonalé a všechny hvězdy poznáte na první pohled. Během zápasu se na obou borcích postupně začínají objevovat různá drobná zranění, která mnohdy přejdou v něco většího a krvavějšího. Zpomalené záběry jsou už jen třešničkou na dortu. A co teprve ty nádherné spoře oděné slečny promenádující se po ringu během přestávek…
 

 Tato hra byla testována na telefonu iPhone zapůjčeného internetovým obchodem www.cesky-mobil.cz.

Informace

  • Typ: Recenze
  • Žánr: sport
  • Vývojář: EA Mobile
  • Distributor: EA Mobile

Verdikt: I přes balancování mezi realitou a dramatem spojeným s nepříliš dobře vyřešeným ovládáním se pořád jedná o jednu z nejlepších mlátiček na iPhone.