Fast Five The Movie: Official Game

Rychlá pětka přijíždí provětrat váš iPhone!

Filmová série Rychle a zběsile a herní série Asphalt z dílen francouzského Gameloftu mají mnoho společného, ačkoliv se to na první pohled nezdá. A nejsou to jen auta, jež se vyskytují v obou těchto sériích. Poslední filmové zpracování pod názvem Rychlá pětka úspěšně sbírá jednu pochvalu za druhou, a dle některých kritiků se dokonce jedná o nejlepší díl celé série. Tato chvála může jít ruku v ruce i s novou oficiální iOS hrou, pro změnu založenou na hratelnosti závodní série Asphalt. A zejména díky vlivu filmové složky můžu už hned na začátek prozradit, že Fast Five The Movie: Official Game (dále jen Fast Five) je dosud nejlepší závodní hrou, jakou kdy Gameloft vydal.

Atmosféra filmu je totiž přesně to, co doteď série Asphalt potřebovala. Gameloft byl dříve považován za mistra svého řemesla, a to jak po stránce grafické, tak i v ovládání a vůbec v kompletním zpracování hry jako takové. Když měla vyjít hra od Gameloftu, každý hned věděl, že to nebude propadák. Poslední dobou ale jakoby „mistrovi“ tak trošku docházel dech. Fast Five ale nabízí přehršel akce – najdeme zde vybuchující budovy, zběsilé demoliční závody či dokonce možnost vrátit zpět čas, pakliže se vybouráte (úplně, jako bychom hráli Burnout na konzolích, že?).

Tak či onak, Gameloft zřejmě všechny výše zmíněné vychytávky už jen dolaďoval, jelikož hra běží na enginu, který jste na vlastní oči mohli spatřit i v posledním šestém Asphaltu. Pochopitelně nechybí filmový příběh, který se odehrává převážně ve městě Rio de Janeiro. Brazilské podnebí tedy přináší džungle, pouště, pláně, dálnice, ale i kontrast chudinských čtvrtí a bohatých městských center.

Co se týče ovládání, výchozí nastavení dovoluje využití akcelerometru a nutno dodat, že je prostě perfektní. Zrychlení je automatické, takže se soustředíte pouze na zatáčení, vyhybání se civilním vozidlům a samozřejmě brzdění. Velmi pestrá je škála módů – vedle tradičních závodů si vyzkoušíte závod proti času, spálíte si pneumatiky v driftu, budete trhat asfalt v dragu, nebo rozsekáte své soupeře v módu eliminace.

Během hry také budete přepínat mezi dvěma příběhovými misemi přinášejícími nové postavy, tratě a vozidla, a nebo vedlejšími misemi, abyste si vysloužili dostatečný respekt. Deset ucelených kapitol kampaně plus několik postranních misí je podle nás dostatečné množství obsahu pro každého. Zajímavostí je možnost online závodění proti ostatním hráčům s možností získat navíc zkušenosti potřebné k odemčení některých dalších vozidel.

Po grafické stránce se jedná o absolutní skvost ve všech směrech. Ať už se bavíme o modelech vozidel, videosekvencích nebo o prostředí, snad nikde nelze mít žádnou velkou výtku. Destrukce některých staveb během závodů vypadá naprosto fantasticky. Aut je několik desítek, ale jen pár z nich licencovaných. Avšak základní známé značky samozřejmě poznáte hravě. Zvuky jsou také na jedničku. Nelze tedy dodat nic jiného než otázku – máte již staženo z App Store?

 

Informace

  • Typ: Recenze
  • Žánr: závodní
  • Vývojář: Gameloft
  • Distributor: Gameloft

Verdikt: Po Real Racingu 2 konečně další zajímavá, ale hlavně pořádně propracovaná závodní hra.