E3 2011

Zjistěte, na které největší mobilní pecky se letos můžeme těšit!

Každoročně touto dobou jsou díky výstavě E3 všechny herní weby přeplněny informacemi o těch nejnovějších počinech, které si na hráče chystají známí vývojáři. Letošní ročník byl však významným v mnoha směrech. Nepočítám-li oznámení spousty bombastických AAA titulů pro velké konzole, pro nás je zajímavější fakt, že se konečně v širokém spektru dočkaly i mobilní hry! A díky Mobilgamer.cz se nyní můžete podívat na přehled toho nejlepšího, co bylo oznámeno.


Shadowgun

Asi nejočekávanější a nejnabušenější hra, tzv. „zlatý hřeb“ mobilní E3 přišel ze strany českých Madfinger Games, kteří mají na svědomí například známou iSérii Samurai. Hra běží na Unreal enginu a pakliže mrknete na gameplay trailer, je jasné, že na iOS a Android přichází kapesní Gears of War. A jestli jste Gears of War někdy hráli, tak nejspíš budete vědět, o čem Shadowgun vlastně je. Na příběhu nyní sice pracuje profesionální spisovatel, ale co se týče herního mechanismu - čeká vás střílení, krytí se za objekty, střílení, vykopávaní dveří a hlavně střílení…

 


Silent Ops

Gameloft prostě válí, a i přes jeho neslavné inspirování jinými známými hrami se prostě musí uznat, že tito vývojáři hry dělat umí. Příkladem může být novinka nesoucí název Silent Ops, jež není ničím jiným než mobilním zpracováním her Splinter Cell či Syphon Filter. Budete hrát za tři různé špiony, přičemž každý má své unikátní vlastnosti a schopnosti. Nyní je ještě brzo dělat ukvapené závěry, z traileru to ale vypadá na pěkný mix 3rd person stealth akce a špionáže. Dočkáme se i multiplayeru, avšak zdali na stealth bázi, to neví snad ani sami tvůrci. Hra bude k dispozici jak pro iZařízení, tak pro Android.

 

 


9 mm

Opět z dílen Gameloftu a opět jen kopie, to vše je nová hra 9 mm. Jako inspiraci si bere sérii Max Payne, takže se můžeme těšit na divoké přestřelky ve zpomaleném čase. Hlavním hrdinou je policista John Kannon, který, pokud se jedná o zločince, rád bere věci do svých rukou. Z toho vyplývá ještě jedna věc, a sice tuny násilí a nadávky všeho druhu. Hra bude k dispozici jak pro iZařízení, tak pro Android.

 

 


March of Heroes

Pokud řeknu, že tato hra od francouzského Gameloftu se odehrává v období studené války a vám to nepřipomene Call of Duty: Black Ops, tak je něco špatně. Důležité ovšem je, že tato hra by měla být vystavěna na Unreal 3 Enginu. Představa multiplayeru se nám tedy zamlouvá o to více. Snad jen aby si tvůrci dali pozor na vyladěné ovládání, které prý v současné době stále má nějaké mouchy. Hra vyjde někdy na podzim pro iOS a Android.

 

 


Back Stab

Další černý kůň Gameloftu, který se zaměřuje na Assassin’s Creed, i když jenom herním mechanismem a ne dobou. Hrajete jako anglický kapitán, kterého zradili, a tak se vydává na vlastní pěst na cestu pomsty. Majitelé Androidu mají možnost si tuto hru zakoupit již delší dobu, na iPad a iPhone se však objeví až koncem letošního roku.

 

 


FIFA 12

Loňský ročník známého fotbalu od EA se jednoznačně povedl, jak jste si mohli přečíst i v naší recenzi. Od letošní verze se přesto očekávala nějaká vylepšení, přece jenom je to hra od EA. Asi nejzajímavější funkce, kterou bude FIFA 12 debutovat, je synchronizace dvou iPodů Touch či iPhonů do iPadu a používat je jako gamepady. Pro někoho to může znít trochu bizarně, ale stačí mrknout do videa níže – ono to opravdu funguje, a dle slov některých lidí je to opravdu zábavné.

 Dále bylo oznámeno několik známých značek včetně Madden NFL  12, Need for Speed The Run či Battlefield 3. Více již v krátkém „coming soon“ traileru od samotných vývojářů.

 

 

 


Street Fighter IV: Volt

Capcom přinese opět stejnou hru, kterou jsme u nás již recenzovali, ovšem obohacenou o několik dodatků. Spolu se čtyřmi novými postavami (Vega, Balrog, Cody a jeden stále nezveřejněný) je tu také online multiplayer. Tzv. World Warrior mód vám dá možnost vztáhnout virtuální pěst na jakýkoli obličej kdekoli na světě. Tedy, všude tam, kde mají síť wi-fi.

 

 


Monster Pet Shop

A opět něco pro příznivce společnosti Capcom. V této hře převezmete kontrolu nad obchůdkem, který se specializuje na prodej monster všech druhů. Taková monstra se nejdřív musí vylíhnout z vajec, abyste se vzápětí mohli starat o jejich klece, jenž musí být čisté, nakrmili je a nakonec prodali do chovu. A nejlepší zpráva? Krom několika mikropoplatků za některé položky bude hra dostupná absolutně zdarma.

 

 


Machine Gun Jetpack

V našem přehledu nesmíme zapomenout ani na ty jednodušší, ovšem nesmírně zábavné hry. Stejně jako MGJ i mnoho jiných iOS titulů dokazuje, že abyste si užili hru, nepotřebujete k tomu tlačítek jako z vědeckého počítače. Tato hra se bude ovládat pouze jedním prstem, kterým se vždy aktivuje kulomet na vašich zádech, fungující jako jetpack. Cíl je jednoduchý, letět tak daleko jak můžete a přitom se vyhýbat překážkám a nepřátelům. Hru očekávejte nejpozději tohoto léta za cenu 99 centů.

 

 

 

Informace

  • Typ: Článek
  • Žánr: ostatní
  • Vývojář: Mobilgamer.cz
  • Distributor: Mobilgamer.cz

Verdikt: