Can Knockdown 2

Tradiční pouťová atrakce ve vylepšené verzi i na vašem iPhonu.

Vzpomínáte ještě na doby, kdy světu vládla Nokia a její Symbian? Přesně v tomhle období vynikalo i studio Infinity Dreams, jenž na herní trh přineslo pecky jako Sky Force či K-Rally. Některé z těchto oldschool her pravděpodobně půjdou dost možná i na iOS, jelikož se toto studio konečně rozhodlo začít vyvíjet i pro iPhone. Dnes se však podíváme na zajímavou aplikaci Can Knockdown 2, stvořenou také v myslích vývojářů tohoto studia.

Menu hry nabízí tři režimy. Mezi nejzajímavější patří bezesporu klasický mód, kde máte jen pět ran na to, abyste postupně shodili co nejvíce plechovek a pochopitelně získali co nejvíce bodů. Každý úspěšný „knockdown“, neboli shození všech plechovek, vám vrátí zpět jeden zahozený míček a na vás už zůstává jen najít to nejslabší místo v každé řadě a hodit. Za zmínku stojí i přítomnost netradičních plechovek, jako například výbušných, nebo plechovek, jež přidají extra míč. Aby to však nebylo příliš jednoduché, občas se připlete do cesty i nějaká ta překážka. Teprve pak je to pořádná výzva.

V tomto herním režimu se vyblbnete zejména díky brilantně zpracované fyzice. Vždy jde o co nejlepší kombinaci rychlosti (jak rychle míčkem švihnete) a přesnosti (kdy správně pustite prst z obrazovky během hodu). Pokud trefíte hromádku tak akorát, zhroutí se velmi reálně, někdy dokonce za zpomaleného efektu.

Ovšem nikdo a nic není dokonalé, a to se týká i Can Knockdownu 2. Největší potíže nastávají ve chvílích, kdy plechovky zůstanou ležet na úzké desce, na níž stojí, a nespadnou na zem. To často vede k tomu, že zbytečně přijdete o další hod. Nemluvě o situacích, kdy to byl váš poslední míček, tedy přestože plechovky shodíte, tak hra pro vás končí. Tato situace ze mě opravdu dokázala vytáhnout hodně sprostých slov.

Zbylé dva režimy v Can Knockdown 2 už také nejsou nějak extra velkou porci zábavy. Je tam časově omezený tréninkový mód, kde zasahujete dřevěné terče a pekelně těžký, také časově ořezaný režim, kde trefujete vzduchem létající plechovky. Jelikož se jedná o hry na čas, nikdy se nemůžete soustředit na přesné hody jako ve výše zmiňovaném módu, nikdy tedy nenahrajete žádné extra skóre, a tak je celkový požitek ze hry minimální.

Can Knockdown 2 je jednou z těch her, která si vzala na paškál jednoduchý námět a zpracovala ho velmi dobře. Doufejme ale, že se časem aplikace aktualizuje a přinese více nových módů a možností, nebo možná alespoň lákavé odměny. Jinak doporučujeme spíše jen pro menší či nenáročné hráče…

Informace

  • Typ: Recenze
  • Žánr: simulátor
  • Vývojář: Infinity Dreams
  • Distributor: Infinity Dreams

Verdikt: Těžko by někoho napadlo, že někdy bude potřebovat iPhone k tomu, aby srazil pár starých zrezivělých plechovek. Avšak výzva je to zajímavá.