Asphalt 6 Adrenaline

Zhruba před dvěma týdny vyšla dlouho očekávaná závodní hra Asphalt 6 s podtitulem Adrenaline pro operační systém Android. Pojďme se na ní podívat textem i obrazem.

Po stáhnutí ze stránek Gameloftu Vás čeká stáhnutí dalších souborů hry, které celkově zabírají přes 500 MB. Nutno dodat, že je to 500 MB, které stojí za to v telefonu mít. Hru pořídíte za 4,99$. Po spuštění hry Vás přivítá opravdu parádní intro, na mobilní hry opravdu nevídané. V hlavním menu máte na výběr klasicky z módu kariéry, volného závodu, můžete si prohlédnout Vaše auta v garáži, nebo si zahrát po síti v multiplayeru.

V módu kariéry je v prvé řadě spousta závodů, za jejichž splnění získáváte hvězdy. V každém závodě můžete za umístění a za speciální úkoly maximálně dosáhnout 5 hvězd. V případě, že se umístíte na prvním místě, získáváte tři body, za druhé místo jste odměněni dvěma body, za tředí bodem jedním. Každý závod Vám rovněž nabídne 2 speciální úkoly a v případě, že je splníte, dostanete další hvězdy. Pomocí hvězd si poté odemykáte nové tratě, nové vozidla a nová vylepšení. Za každý závod rovněž získáváte peníze, které slouží k nákupu vozidel a vylepšení.

Upgrade Vašeho auta v zásadě probíhá ve třech liniích – síla motoru, ovladatelnost auta a nitro. Dále si můžete zvolit sponzora Vašeho auta, který Vám například přidá nějaký ten bonus k akceleraci, ovladatelnosti nebo řízení (například 5% do akcelerace nebo 10 % do maximální rychlosti).

U auta si dále můžete zvolit barvu dle svého gusta a rovněž unikátní vinyl. K mání jsou od klasických závodnických polepů s číslem na kapotě, přes plameny, pruhy nebo lebky.

Vozidel je celkově na výběr 43. Na výběr jsou i motorky a jedna čtyřkolka. Co se týče značek a typů aut, najdeme zde na výběr od Mini Coopera po Nissan GTR, přes Ferrari, Bugatti Veyron, Pagani Zondu, Aston Martina nebo Lamborghini. Příznivce značky Porsche zamrzí fakt, že Porsche není v této hře licencované, nicméně 911 pod jiným názvem nechybí.
 

Tratí se ve hře nachází 12. Jsou různorodé, takže Vám i po delší době hraní nepřijdou okoukané. A teď k herním módů. Od Asphaltu 5 je k mání nový mód Drift, který se inspiroval v PC sérii Need for Speed. Cílem je zajet na dané dráze v časovém limitu požadovanou délku trati smykem. Aby se auto dostalo do smyku, stačí naklonit telefon a zmáčknout tlačítko brzdy a smyk se poté už dále ovládá natáčením telefonu. Z dalších módu je tu Klasický závod, Eliminace, kde každé kolo vypadává poslední. Mód Beat ´em All poté vyžaduje fyzickou eliminaci Vašich soupeřů, v módu Collector je Vaším cílem sesbírat co nejvíce objektů umístěných na trati. V Time Attack musíte danou trať projet do časového limitu, v Under Pressure poté musíte co nejméněkrát nabourat svoje auto. Nejtěžším módem je dle mého názoru Duel, ve kterém jedete pouze proti jednomu protivníkovi, který ovšem disponuje mnohdy daleko lepším autem, než je to Vaše.

Na trati můžete sbírat nitro a peníze. Nitro se dobíjí postupně během závodu nebezpečnou jízdou, a jak bylo zmíněno, sbíráním bonusu na trati. Jakmile je nitro na maximu, po jeho aktivaci se spustí Adrenaline, kdy je Vaše auto o mnoho rychlejší a silnější. V záběru vidíte pouze zvýrazněné okraje trati, překážky Vás nemusí zajímat, protože je bez problému všechny rozrazíte.
 

Auto lze oproti předchozím dílům nabourat, buď o auta, nebo o okraj tratě – svodidla, budovy. V takovémto případě, začínáte závodit z daného místa znovu.

Své protivníky můžete ze závodu vyřadit, když je přetlačíte ke svodidlům nebo nabourají do projíždějících aut.

Grafická stránka hry doznala znatelných vylepšení. Modely aut vypadají fantasticky a okolí trati vypadá více plasticky. Hra se velmi slušně hýbe na nových telefonech, k sekání prakticky nedochází. Ovladatelnost hry je příjemná, ačkoli někdy narazíte na pomalejší reakci na polohu telefonu, takže je složité vyhnout se projíždějícím autům. Každopádně mi přijde ovládání lepší než u předchozího dílu.

Dohrání hry Vám zabere zhruba 6 hodin, ovšem abyste si otevřeli všechny auta, budete potřebovat hodin 10 – 15, což už je pořádná porce zábavy. Asphalt 6 rozhodně doporučuji pro vlastníky zařízení s Androidem, jedná se o jednu z nejkvalitnějších her pro Android zařízení vůbec.

 

Informace

  • Typ: Recenze
  • Žánr: závodní
  • Vývojář: Gameloft
  • Distributor: Gameloft

Verdikt: Skvělá závodní arkáda, která nabízí několik hodin pořádné porce zábavy.