Angry Birds Rio

Před příchodem animované komedie Rio nám Rovio přinesl ochutnávku nového dobrodružství s naštvanými ptáky v hlavní roli, které někdo unesl do magického Ria!

Ačkoli ptáčci přilétli do Ria tak trochu nečekaně, výsledný je více než dobrý. Angry Birds Rio je totiž hra postavená na pevném základu svých předchůdců, kteří vývojářům z Rovia od roku 2009 stihli nahrabat pěkných pár milionů dolarů. Je Rio plnohodnotným nástupcem slavné značky, nebo jen pokus autorů získat na účet opět o nějaký ten milión navíc?

O herním mechanismu, který je předchozím dílům podobný jako vejce vejci, se snad není potřeba rozepisovat. Kdyby se však přece jen našel nějaký hříšník, který nehrál Angry Birds, tak jen pro úvod řekneme, o co jde. Vše spočívá v odpalování ptáků z velkého praku a lámání složitých staveb, které si před vámi postavili zlí čuníci. Tedy, abych se opravil, prasátka zde v Riu dostávají červenou a místo nich se čerpá inspirace z připravovaného animovaného filmu Rio, jenž záhy dorazí i do našich kin. Těšit se můžete na exotičtější faunu, a sice opice, ale dojde i na zachraňování svých druhů z útlých klecí, nebo na boje s hlavními záporáky.

Přitom váš arzenál pochopitelně zůstává stejný. Pořád je zde základní červený pták a lá cihla, modrý pták schopný rozdělit se na tři menší, černý pták fungující jako bomba, a tak dále. Změnila se však struktura materiálu, který rozbíjíte. V první části hry jsou to obyčejné dřevěné a kamenné předměty různých tvarů a stupňů odolnosti, po nástupu opic v džungli ale budete čelit například i palmám, což je samozřejmě jiná liga.

Nezměnilo se ani velmi jednoduché, intuitivní a chytré ovládání. Ať už jste nováček či zkušený lovec prasátek z předchozích dílů, tak sžít se s primitivním natahováním obrovského praku vám rozhodně nebude dělat problém. Opět záleží jenom na fyzice a vhodně zvolených dráhách letu. I tak je ale hra zpočátku hodně „měkká“, jelikož první dvacítku projedete jako nůž máslem.

Na druhou stranu, těžko se vám povede získat tříhvězdičkové hodnocení na konci každé úrovně, stejně jako se vám nepovede posbírat všechno zlaté ovoce. Nikdy ale v žádném kole neuvíznete na dlouho, což dělá Rio mnohem zábavnější hrou než například předchozí díl s podtitulem Seasons, který měl často tendence hráče doslova trestat, pakliže si nevěděli rady.

Vizuální úroveň je také lepší než v předchozích dílech, minimálně co se týče barevného podání. Celkově jsou i textury o chlup ostřejší. Zábavné vykreslení věčně rozzlobených ptáků je pochopitelně jedním z nejvíce obdivovaných faktorů, a ani Rio není výjimkou.

Angry Birds Rio vám nabídne celkem 60 úrovní plus závěrečný souboj s bossem. To jistě není žádná extra porce, ale svítá na lepší časy. V menu totiž najdete plánovanou aktualizaci a přidání nových kol, přičemž ta první se datuje někdy na květen letošního roku. Lze ještě líp investovat do budoucnosti?
 

 Tato hra byla testována na telefonu iPhone zapůjčeného internetovým obchodem www.cesky-mobil.cz.

Informace

  • Typ: Recenze
  • Žánr: logické
  • Vývojář: Rovio Mobile
  • Distributor: Fox Filmed

Verdikt: Velice důstojný nástupce legendární série, který na chvíli s prasátky uzavřel příměří a přináší nové nepřátele a drobná vylepšení. Opět nesmí chybět oprášená nálepka „must have“.